Eslövs Flygklubb Kontaktinfo

 Eslövs Flygklubb – Styrelse och Valberedning
Titel : Namn : Tele: E-post:
Ordförande Jörgen Prahl 070-7916353 jorgen.prahl(at)gmail.com
Vice Ordförande Urban Fosseus 073-9605078 ufo(at)regin.se
Sekreterare Christian Kempe 0766-441550 chkempe(at)outlook.com
Kassör Bo-Ingvar Bengtsson 070-5235835 bo-ingvar.bengtsson(at)telia.com
Motorflygchef Clause Freytag 070-5249654 c.freytag(at)outlook.com
PR-ansvarig Ola Malmgren  0735-392180  malmgrenola(at)gmail.com
Klubbmästare Pentti Konttila 070-8322519 ilmari-pentti(at)tele2.se
Suppleant Christer Nilsson 0735-105730 honung(at)live.se
Suppleant Dimitrios Vlastaras 070-4040118 mail(at)dimme.net
Suppleant Kenneth Malmström 0722-011822 kennethmalmstrom1949(at)gmail.com
Valberedningen Niklas Kristensson 073-026 00 49 niklkri(at)spray.se
Valberedningen Carl-Gustaf Boström 0709-667879 cegebostrom(at)gmail.com
PPL skolan
Skolchef Claes Brismar 0708-198203 claes(at)interceptab.se
Flyglärare Ervin Partin 0700-448177 ervinpartin(at)gmail.com
Flyglärare Nikolai Kocev 0765-732996 nikolai_kocev(at)hotmail.com
Flyglärare Tommy Mårtensson 070-8739554 tommy.martensson.toarp(at)gmail.com
 Flyglärare Mats Jerpander 070-5704714  mats.jerpander(at)telia.com
 Flyglärare  Amanda Werin
Kursledare PPL teori Carl-Gustaf Boström 0709-667879 cegebostrom(at)gmail.com
PEXO Prov Andreas Söder 0709-941666 andreas(at)soder.eu
LTHF Aviation ekonomisk förening. Fotoflyg och Auktoriserad Flygverkstad
Verksamhetschef Sven Asking 070-6118995 sven.asking(at)gmail.com
Flygchef Fotoflyg Johan Johansson 070-6238392 j-johan(at)hotmail.com
Pilot Fotoflyg Robert Fasth 070-7687430 zoid_bot(at)hotmail.com
Pilot Fotoflyg Christian Hagenfeldt
Verkstad Teknisk Chef Lars Thorsén 070-8408195 larsthorsen(at)bredband.net

För köp av presentkort kontakta Bo-Ingvar Bengtsson.

För bokning av provlektion (”spaka själv”) kontakta någon av flyglärarna Ervin Partin eller Tommy Mårtensson.

För bokning av Flygtur (”Introduktionsflyg”) kontakta Jörgen Prahl eller på info(at)eslovsflygklubb.se

För bokning av fotoflyg kontakta Johan Johansson

För anmälan till PPL-teori utbildning kontakta Carl-Gustaf Boström.

För skrivning av PEXO prov kontakta Andreas Söder.

Skånes Flygcentrum